Bugun...


Meryem KALYON

facebook-paylas
UNUTULAN DUYGULAR
Tarih: 04-11-2020 18:37:00 Güncelleme: 04-11-2020 18:37:00


Bir gün içerisinde 40.000 düşünceyi barındırabilecek bir beyne sahip olan insanoğlu bu düşünce akışında önce iyilere yer veriyor. Duymak bilmek, görmek ve yaşamak istediklerini hep ön sahnede tutuyor; duymak, bilmek, görmek ve yaşamak istemediklerini ise adeta farkına varabileceğinden uzaktaki bir rafa kaldırıyor.

 

Her gün milyonlarca plan yapıyoruz, bu planlarda bir güne yıllar sığdırıyoruz. Neyi yaşayacağımızı bilmeden bir ömrü birkaç saate sıkıştırıveriyoruz. Oysa birkaç saniyede bile o kadar şey değişiyor ki…

 

Bunu en iyi varlığına alıştığımız şeylerin bir anda hayatımızdan çıkmasıyla anlıyoruz. Bu bazen bir ömür boyu sevmeye söz verdiğimiz ve bakışlarında huzuru içtiğimiz eşimiz, kucağında huzur bulduğumuz annemiz bazen de aldığımız nefes bile ağır gelmeye başladığında sığındığımız liman olan babamız, kılına zarar gelmesinden korktuğumuz evladımız bazen de her gün işe gidip geldiğimiz çocuğumuz gibi sevdiğimiz arabamız, ‘‘İş bitse de bir an önce eve gitsem dediğimiz dışarıdan dört duvar gibi gözüken ama bizim ‘Yuvam’ dediğimiz evimiz ’’oluverir.

 

İşte bu ani gidişler, hiç beklenmeyen sanki bir ömür hep duracak asla yok olmayacakmış gibi hissettiğimiz için bir o kadar da sıradanlaşan insanlar ve nesneler oluverir bunlar. Bunu bir kez daha anladık İzmir depreminde hatta daha ağır anladık...

 

O kadar alışmışızdır ki hayatın telaşına başucumuzda duran mutluluğun farkına varamıyoruz. Oysa belki de en çok değer verdiğimiz şey bu varlığına alıştıklarımızdı.

 

Unuttuk, süreklik unuttuk. Hayatımıza renk bize huzur veren, içimizde enerji uyandıran gülümsemeleri; duyunca berbat bir günü mükemmelleştiren o sihirli sözcükleri.

 

Peki, en son ne zaman “Seni seviyorum”, “İyi ki hayatımdasın”, “İyi ki varsın”, “Seni çok özledim” dediğinizi hatırlıyor musunuz? En son ne zaman bu kelimelerle bir insanın yüreğini ısıttınız? En son ne zaman sevdiklerinizin gözüne bakıp gülümsediniz?

 

Varlığına alıştığımız sevdiklerimize bunları söylemek için, gülümseyip onların yüreğini ısıtmak için bekleyemeyelim. Belki birbirine kırgın olup ertesi gün barışmayı bekleyen insanlar vardı ama yüreğinde koca bir ‘Keşke’ ile barışamadan birbirinden ayrıldı.

 

Bu yüzden lütfen yarına planlar yaparken yaşadığınız anı en güzel şekilde geçirelim ve sevdiklerimize “Seni seviyorum, iyi ki varsın!” demeyi unutmayalım’’.

 

Son olarak güzel okuyucum “Seni seviyorum, iyi ki varsın”. Ben senin yüreğine bu sevgi tohumunu ektim, şimdi sıra sen de…

 Bu yazı 3083 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
YAZARLAR

Web sitemize nasıl ulaştınız?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI