Bugun...


Öğr.Gör. Bülent ÖZ


Facebookta Paylaş

SENİ ÇİZMEK
Tarih: 26-11-2017 06:46:00 Güncelleme: 26-11-2017 06:46:00


 Hava soğuk, yağmur gittikçe şiddetini arttırıyor. Bu havalarda aşık olmak istiyor insan. Tabi ben bu şansımı sende kullanmıştım. Tekrarı olur mu deseler mümkün değil yok intihar gibidir, geri dönüşü imkansız gibidir. İlaçla intihar edersen mideni yıkarlarsa yeniden aşık olma ihtimalin oluyor ama ben ilaç içmeyi hiç sevmedim.

       Damlalar çatıya her vurduğunda gözlerin gelir aklıma, ben ilk devrimimi o gözlerde yapmıştım. Siyah gözlerinde özgürlüğüm olmuştun. Hani Feqiye Teyran’ın Zümrüd-ü Anka kuşunun bakışına aşık olup şiirler yazdığı o bakıştı benimki de, diyar diyar kaybolmuştum gözlerinin dizelerinde. Sen her baktığında devrimi yani intihara giden aşkı bulmuştum. Beklide sevmeye hakkım yoktu günah akardı gözlerimden, cehennemin yedi kat dibine doğru.

       Ne gariptir aşk ömründe bir defa çıkar karşına onuda söyleyemezsin. Hatırlar mısın sana ilk sevdiğimi söylediğim anı tam 2 yılımı almıştı. İki gün boyunca evden dışarı çıkamamıştım. Aradan on üç yıl geçti gözyaşlarım halen seni sevdiğimi hatırlayınca akıyor. Ben zaten bir tek seni seviyorum deyince ağlamıştım. Anladım ki yürek ve dil aynı noktada benim için sadece o gün buluşmuştu.

       Yağmura rüzgar karıştı şimdi senin için yaptıklarım geldi aklıma. Bütün eylemlere katılırdın bende istemeye istemeye bazen de korkarak peşinden gelirdim. Bir gün polis gözaltına alınca hangi eyleme katıldığımı bilememiştim. Bir de onun için tokat yemiştim. Belki kavuşamadık ama arkanda yıkık bir devrimci bıraktığın kesin. Şimdi bile bütün eylemlerimin, isyanlarımın başrolünde sen varsın.

       Hani Mecnun’a derler ya bu Leyla’nın neyine aşık oldun diye. Ben sana aşık olduğumda hiç gözlerimle bakmadım ki, yüreğimin yaşama sebebiydin.

       Düğün gecen geldi aklıma, bana attığın son mesaj. Kader demiştin bazı şeyler insanların elinde olmuyor sen beni, ben de bakasını sevdim diye yazmıştın. Nede kolay demiştin. Kıyametim olmuştun. Yıllar sonra bir arkadaşın düğününde denk gelmiştik, kızın da aynı sana benziyor.

       Bu günkü yazımda kısa bir kesit vermek istedim çocuklarımızın, gençlerimizin aşkı sevgiyi sanaldan öğrenmeleri en büyük hastalığımız aslında. Severken insanlar masumiyetini kaybediyor. Belli bir zaman sonra toplumda kadın cinayetleri, çocuk tacizleri sevginin yürekten değil de teknolojiden gelmesinden dolayı. Çünkü sanal ortam yüreğe her zaman sevgide obezliğe yol açıyor. Bizim tabirimizle maymun iştahlı olmak. Tabi bu tabir ismi üzerinde maymun yani hayvanlar için. Peki sanalda hiç mi iyi bir örnek yok, var tabiki, eski Türk filmleri aşkın en güzel örneği…Bu yazı 2812 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 19-20 Haziran Şemdinli Projesi
  19-20 Haziran Şemdinli Projesi
 • Yarışmadan Cevaplar :)
  Yarışmadan Cevaplar :)
 • Capsler-1
  Capsler-1
 • Capsler-2
  Capsler-2
 • Capsler-3
  Capsler-3
 1. 19-20 Haziran Şemdinli Projesi
 2. Yarışmadan Cevaplar :)
 3. Capsler-1
 4. Capsler-2
 5. Capsler-3
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Şizofreni
  Şizofreni
 • Gülmek en iyi ilaçtır
  Gülmek en iyi ilaçtır
 • NewsPDR Kimdir?
  NewsPDR Kimdir?
 1. Şizofreni
 2. Gülmek en iyi ilaçtır
 3. NewsPDR Kimdir?
VİDEO GALERİ
YUKARI