Bugun...MASUMİYET MÜZESİ
Tarih: 06-03-2018 22:24:29 + -facebook-paylas
Tarih: 06-03-2018 22:24

MASUMİYET MÜZESİ

MASUMİYET MÜZESİ

 

Yazar: Orhan Pamuk

Yayınevi: Yapı Kredi Yayınları

ISBN: 9789750826146

Sayfa: 561 sayfa

Basım Tarihi: 2008

Masumiyet Müzesi Özeti

Füsun üniversiteye giriş sınavını kazanamamış, para kazanabilmek için Nişantaşı'nda bir butikte çalışmakta olan güzel bir kızdır. Kemal ise 30'lu yaşlarında, tahsilli, tekstil zenginlerinden Basmacı ailesinin yakışıklı oğludur. Zengin bir ailenin çocuğu olan Kemal, uzaktan akraba olduğu fakir bir kız olan Füsun'a aşık olur. Kemal, kendisi gibi zengin bir aileden gelen, tahsilini Fransa'da görmüş Sibel ile nişanlanma arefesindedir. Sibel'le olan evliliklerini garanti olarak gördükleri için evlilik dışı ilişki de yaşanmıştır çift arasında. Bir gün, Sibel'e hediye bakmak üzere Nişantaşı'nda bulunan o butiğe düşer Kemal'in yolu il görüşte aşık olur Füsun'a. Kemal sürekli Füsun'u görmek için çabalar. Zamanla aralarında ki sohbet ilerler. Gizli buluşmalar başlar. Füsun'a olan şiddetli aşkına rağmen, Sibel ile görkemli bir nişan töreni yapar. Füsun'u bu olaydan sonra bir daha göremeyen Kemal, Füsun'a olan aşkına yenik düşer ve nişanı atar. Zamanını Füsun'a ait olan eşyalar ile geçirmeye başlar. Kemal babasını kaybeder. Bu acıyı yaşarken evine gelen bir mektup onun için yeni bir umut olur. Mektup Füsun'un ailesinden gelmekte olan bir taziye mektubudur. Kemal, mektupta bulunan adrese gider. Fakat, Füsun'un evlendiğini öğrenir. Bu Kemal'in vazgeçmesi için yeterli bir sebep değildir. Bahaneler üreterek Füsun'un çevresinde olmaya devam eder.

Kemal, Füsun'un etrafında pervane olsa da, Füsun duruma pek karşılık vermez. Bu tutum karşısında Kemal'de her görüşmelerinde Füsun'un bir eşyasını çalmaya başlar. Ve onları biriktirir.

Füsun'un eşini film çekmektedir. Ve Kemal, Füsun'un eşine maddi olarak da destekte bulunur. Başrolde Füsun'un oynamasını ister fakat eşi bu durumu pek hoş karşılamaz. Onun yerine hoşlanmakta olduğu başka bir kadını oynatır. Bu durum Füsun ile olan evliliklerinin bitişi için zemin hazırlamıştır. Kemal bu fırsatı kendi lehine çevirir ve ilgisini daha fazla belli eder. Füsun, bazı şartlar ile Kemal ile evlenmeyi kabul eder. 

Kemal uzun süredir hayalini kurduğu mutluluğa kavuştuğu için Füsun ve annesini tatile götürecekken, yolda bir kaza yaparlar. Füsun kazada hayatını kaybeder. Kazadan ağır yaralarla kurtulan Kemal, Füsun'un yokluğuna daha fazla dayanamaz. Füsun'dan gizlice topladığı eşyaları bir müze haline getirir.
Editör: Gülsüm Türkeli

Bu haber 254 defa okunmuştur.

Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kitap Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • 19-20 Haziran Şemdinli Projesi
  19-20 Haziran Şemdinli Projesi
 • Yarışmadan Cevaplar :)
  Yarışmadan Cevaplar :)
 • Capsler-1
  Capsler-1
 • Capsler-2
  Capsler-2
 • Capsler-3
  Capsler-3
 1. 19-20 Haziran Şemdinli Projesi
 2. Yarışmadan Cevaplar :)
 3. Capsler-1
 4. Capsler-2
 5. Capsler-3
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Şizofreni
  Şizofreni
 • Gülmek en iyi ilaçtır
  Gülmek en iyi ilaçtır
 • NewsPDR Kimdir?
  NewsPDR Kimdir?
 1. Şizofreni
 2. Gülmek en iyi ilaçtır
 3. NewsPDR Kimdir?
VİDEO GALERİ
YUKARI